Montblanc Wprowadza Na Rynek Trzy Nowe Zegarki Z Chronografem Precyzyjnym

Na wystawie Watches & Wonders 2015 w Hongkongu Montblanc zaprezentuje trzy nowe precyzyjne zegarki z chronografem. Zegarki te są wyposażone w wykwintne i eleganckie koperty, wyposażone w innowacyjne mechanizmy, łączące wszystkie podstawowe cechy szwajcarskiego zegarmistrzostwa, wykwintne kunszt Montblanc i długą tradycję.
Montblanc Heritage Chronometer Precision Tourbillon Minute Chronograph Express Gamma Diamond Edycja limitowana 25

Śledź początki przygody
   Vasco da Gama 8 lipca 1497 r. Dowodził małą flotą galeonów złożoną z czterech statków (w tym jego statku „San Gabriel” – kapitana 27-metrowa żaglówka z 60 członkami załogi wypłynęła z portu Leicester w Lizbonie w kierunku wybrzeża Indii. Celem tej wielkiej wyprawy jest otwarcie południowego krańca Indii, a ty możesz importować i handlować cennymi klejnotami i cennymi przyprawami bez przechodzenia przez pośredników arabskich, perskich, tureckich lub weneckich. Jeśli przygoda się powiedzie, będzie pierwszym nawigatorem, który otworzy drogę bezpośrednio do morza na południe od Indii.
   Ponieważ w czasach Vasco da Gamy, kiedy wszystkie wybrzeża zniknęły w rozległym morzu, nie było zegarów ani timerów do obliczania długości geograficznej, polegał na konstelacjach i używał podstawowych instrumentów nawigacyjnych do oszacowania swojej pozycji. Według zapisów historycznych konstelacja jest szczególnie przydatna, aby pomóc mu znaleźć miejsce docelowe: Krzyż Południowy, choć niewielki, jest bardzo charakterystyczny i łatwy do zidentyfikowania. Cztery jasne gwiazdy α, β, γ i δ tworzą święty krzyż, przecinając Drogę Mleczną. Ten punkt odniesienia umożliwił zapalonemu odkrywcy rozpoczęcie podróży w oparciu o geograficzną Antarktydę.
   Sukces wyprawy Vasco da Gamy zawdzięczamy głównie odwadze kapitana, chęci do działania, odwadze w obliczu ryzyka, a przede wszystkim kontroli celności.
   Dzięki dokładnym obserwacjom i umiejętnym obliczeniom 4 listopada 1497 r. Vasco da Gama poprowadził flotę do zatoki St. Helena na południowo-zachodnim wybrzeżu Afryki. Następnie, omijając Przylądek Dobrej Nadziei, przybył do Indii 20 maja 1498 r., Opuścił kraj 8 października tego samego roku i powrócił do Lizbony 9 września 1499 r. Dzięki nowym szlakom, zapoczątkowanym przez dzielną załogę, Portugalia była w stanie utrzymać swoją dominację jako kraju morskiego i handlowego na całym świecie zachodnim.
Legenda: Precyzja
   Zainspirowany pionierskim duchem Vasco da Gammy i technologią morską, Montblanc stworzył nową kolekcję zegarków, która doskonale łączy obsesję portugalskiego odkrywcy z precyzją i esencją dobrego zegarmistrzostwa. Precyzja zawsze była ważnym celem branży zegarmistrzowskiej, a dziś stała się synonimem „precyzyjnego pomiaru czasu” (od francuskiego słowa „chronométrie”). Jeden z nowych „Precyzyjnych chronografów Montblanc Heritage” wywodzi się z tradycji dobrego zegarmistrzostwa. Zegarki specjalne w tej kolekcji noszą imię Vasco da Gama i zostały stworzone, aby oddać hołd temu światowej sławy odkrywcy. Ważną rolę odgrywa także unikalny znak krzyża na niebie półkuli południowej.
Zegarek Montblanc Heritage Chronograph z dwoma datami Gamma Edycja limitowana 238 sztuk

Trzon wartości kolekcji – Tradycja Minerva
   Zainspirowany pionierskim duchem tego wybitnego odkrywcy, Montblanc stworzył unikalny zegarek z chronografem, nazwany na cześć Vasco da Gamy. Dążenie Montblanc do tego technicznego ducha i precyzji znajduje odzwierciedlenie w ruchu chronografu, który był stale rozwijany przez ostatnie 157 lat.
   Na przykład, wśród wielu kultowych urządzeń do mierzenia czasu marki, ważne produkty to słynny kaliber 13/20 zaprojektowany na zegarki na rękę na początku lat 20. XX wieku oraz stoper z dokładnością do jednej setnej sekundy wprowadzony w 1936 roku. Koncentracja na precyzyjnym pomiarze czasu i różnych technologiach związanych z częstotliwością drgań pomogła Minervie wyróżnić się jako pionierski producent samodzielnie wykonanych kół wyważających i sprężyn do włosów. Montblanc Villeret podtrzymał tę tradycję i trwa do dziś. Ta tradycja zainspirowała również Montblanc do opracowania mechanizmu, który odziedziczył precyzyjną serię chronografów.
   Wartości Montblanc i historia fabryki zegarków Minerva znajdują również odzwierciedlenie w reinterpretacji jednego z najbardziej reprezentatywnych modeli zegarka w latach 50. XX wieku: zegarka „Pythagore”. Model ten jest wyposażony w 10-minutowy mechanizm ręcznego nawijania Calibre 48 (opracowany w 1948 roku z małym wyświetlaczem sekund) i ruch Calibre 49 z wskazówką sekundową chronografu. Jego konstrukcja podkreśla cechy klasycznego szwajcarskiego zegarmistrzostwa, a dziś stała się inspiracją i kamieniem węgielnym dziedzictwa precyzyjnego projektowania chronografów.
   Wyjątkowość obudowy znajduje odzwierciedlenie w każdym szczególe: naprzemiennie polerowana satyna powierzchnia podkreśla jej delikatną i delikatną fakturę. Aby jeszcze bardziej podkreślić ten harmonijny urok, są one wyposażone w schodkową ramkę i okrągłe występy o unikalnych fasetach. Wytłoczone korony sześciokątne białe logo gwiazdy Montblanc. Tarcza ozdobiona jest wzorem słońca lub słojów i jest hołdem dla tradycji precyzyjnych chronografów z wyraźnymi podziałkami minutowymi, podwójnymi fasadami aplikacji i ponadczasowymi cyframi arabskimi. Fasetowane dłonie w kształcie miecza sprawiają, że cała twarz jest bardziej harmonijna, zapewniając, że funkcje zgodne z duchem szwajcarskiego „pomiaru czasu” są jasne i łatwe do odczytania.
   Montblanc zawsze przestrzegał koncepcji zegarmistrzowskiej „dziel się pasją zegarmistrzostwa”. Estetyczny design odziedziczony po odziedziczonej serii precyzyjnych chronografów doskonale ucieleśnia to motto. Dyskretny i dyskretny styl, idealne detale odzwierciedlają doskonałą złożoność i elegancki, praktyczny zegarek z trzema wskazówkami. Dzięki tej nowej kolekcji Montblanc po raz kolejny przedstawia pasję i piękno tradycyjnego zegarmistrzostwa dla koneserów.
Złożone urządzenie
   Zainspirowany pragnieniem ciągłego rozwoju, Montblanc wypuścił na rynek nowy zegarek z chronografem z innowacyjnym i praktycznie złożonym ruchem funkcji zaprojektowanym do codziennego użytku. Oprócz super praktycznych modeli kalendarzy, Montblanc stale rozwija tradycyjne ruchy mechaniczne, które zawierają szereg innowacyjnych funkcji. Należą do nich dwa modele zegarków z wyświetlaczem drugiej strefy czasowej, komplikacja opracowana przez samą Montblanc. Odzwierciedla to doskonałe umiejętności Montblanc w zakresie projektowania ruchów. Dziś ta doskonała technika ponownie znajduje odzwierciedlenie w oryginalnej, zreinterpretowanej wersji zewnętrznego modelu tourbillon, który zadebiutował w 2010 roku i należy do serii Villeret. Chronograf Heritage Chrono jest wyposażony w pasek ze skóry krokodyla wykonany przez własną fabrykę wyrobów skórzanych Montblanc we Florencji we Włoszech.
Montblanc Heritage Chronograph Roczny kalendarz Dagham Diamond Limitowana edycja 90 sztuk

Jakość przetestowana i przetestowana
   Przed opuszczeniem fabryki zegarki Heritage Chrono poddawane są drobiazgowej kontroli wstępnej, zanim zostaną poddane rygorystycznym 500-godzinnym testom jakości przez laboratorium Montblanc.
   Testy te mają na celu wykrycie wszelkich niedoskonałości zegarka podczas montażu i procesu dostrajania, gwarantując, że klienci Montblanc zawsze będą cieszyć się zegarkami o wyjątkowej jakości i ostatecznym certyfikacie testu.
O Montblanc
   Od ponad 100 lat Montblanc stosuje tradycję wiecznej wartości i doskonałego kunsztu. Idealne dążenie firmy do wzornictwa, stylu, jakości i kunsztu stworzyło serię odziedziczoną z pokolenia na pokolenie. Kultowa sześciokątna biała gwiazda Montblanc to symbol luksusowych przyborów do pisania, zegarków, galanterii skórzanej, akcesoriów, perfum i okularów przeciwsłonecznych, które są szczytem, ​​a Montblanc aktywnie angażuje się w trwałe zaangażowanie w doskonałość poprzez promocję kultury . Marka Montblanc jest zakorzeniona w kulturze pisania i zawsze bierze na siebie zaangażowanie kulturalne. Poprzez różnorodne działania międzynarodowe firma odzwierciedla swój kreatywny wkład we współczesne życie kulturalne: Montblanc kontynuuje pisanie legend kulturalnych.